Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Після звільнення околиць Київщини від так званих “асвободітєлєй”, з’явилась реальна можливість оглянути масштаби руйнувань та заподіяної шкоди російськими окупантами у населених пунктах де тривалий час відбувалися активні бойові дії.
Побачивши весь цей жах своїми очима, об'єктивна дійсність у психіці здорової людини починає вивертатися на 180 градусів. Кожен хто побував там… потребує значного часу щоб оговтатися від шоку.
Війна завжди викликає страх, біль, переживання за рідних та близьких людей. Про те, з усвідомленням реальності та аналізом заподіяної біди після ворожих атак, смертей людей, втрат майна, яке люди наживали непосильним трудом протягом свого життя, з’являється шалена ненависть, безмежна злість та бажання помсти і караності тим нелюдам, які це все заподіяли.
При фіксуванні завданих збитків українському народові, сьогодні є важливим висвітлення у засобах масової інформації по всьому світу фактів військових злочинів РФ, вчинених на українській землі. З такою метою, зокрема для аналізу масштабів руйнувань, завданих судам на Київщини від початку повномасштабної війни на території України, журналістка з Великобританії з газети «Гардиан» (The Guardian) - Isobel Koshiw, зустрілася з начальником Територіального управління Державної судової адміністрації України в Київській області Світланою Шевченко. Частиною запланованої зустрічі було відвідування смт. Бородянка та огляд зруйнованого приміщення Бородянського районного суду Київської області. До такого заходу долучився і Голова районного суду Геннадій Стасенко.
Бородянський районний суд Київської області російські війська руйнували 3 дні. 26 лютого було пошкоджено вікна та деякі двері, 27 лютого постраждав фасад приміщення, а 28 лютого, після потрапляння авіабомби, будівля суду була зруйнована повністю.
Тож хочемо поділитися з вами інформацією щодо побаченого та нашими переживаннями.
Вже на під’їзді до селища віднімає мову. В грудях стискається від жаху побаченого: розбиті артилерією та ракетними обстрілами будинки та інфраструктура, переїхані танками автомобілі мирного населення та залишки розбитої військової техніки, і все навколо в уламках, гільзах та притрушене попелом.
Людям, які приїхали тути вперше, боляче дивитись на це, а що ж відчуватимуть мешканці цього міста коли повернуться?.. Серед них будуть і працівники апарату місцевого суду.
Зупинившись біля приміщення Бородянського районного суду Київської області, відразу намагаєшся згадати який вигляд суд мав до того фатального дня 28 лютого 2022 року: двоповерхове окреме приміщення з гарним дахом, облицьоване плиткою та жовто-блакитний стяг, який майорить над входом, а поруч зелені дерева, ялинка та фруктовий сад. З приходом «руського міра», всього цього не стало.
Вигляд суду зараз без сліз не описати.
Геннадій Стасенко, переступивши поріг зруйнованого та вигорівшого вщент приміщення, за звичкою повертає у бік свого робочого кабінету, від якого вже нічого не залишилось...
Зали судових засідань після пожежі можна впізнати лише за каркасом лавок для відвідувачів та клітки для підсудних.
Зруйноване приміщення суду відновити майже неможливо, а для будівництва нового потрібно багато ресурсів, як адміністративних так і фінансових та організаційних.
Разом з оглядом приміщенням Бородянського суду, знайшли можливість побачити руйнування осель представників Феміди смт. Бородянка. Зокрема, станом на сьогодні, відомо про пошкодження та руйнування будинків та квартир 4-х суддів Бородянського районного суду, в тому числі Голови суду, та 21-го працівника апарату суду.
На фото будинок судді, яка під час обстрілу
перебувала разом зі своїми батьками у підвалі будинку.
Їм вдалося вижити.
В цій історії вражає незламність, воля та любов до своєї професії. Всі працівники апарату суду та судді Бородянського районного суду з нетерпінням чекають на відновлення роботи суду та бажають працювати, і не важливо в стінах цього відремонтованого приміщення чи іншого, але все ж Бородянського районного суду Київської області.
Голова суду спільно з керівництвом територіального управління вже вживає заходів щодо пошуку приміщення для відновлення та організації роботи місцевого суду.
Жовто-блакитний стяг біля приміщення суду вже знову замайорів на центральному вході. Нехай це буде першим маленьким кроком для відновлення миру та відбудови життя в смт. Бородянка.
Короткий відеоролик про стан Бородянського районного суду Київської області сьогодні, а також коментарі Світлани Шевченко, Геннадія Стасенка та Володимира Масовця можна побачити перейшовши за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=7gbvkiNJvRM
Все буде Україна!
Пресслужба ТУ ДСА України в Київській області