Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
26 квітня 1986 року жителів Прип’яті Київської області розбудив вибух, і, напевно, кожен українець знає ту страшну розмову.
«— Що там у вас горить?
— Вибух… на головному корпусі… між третім та четвертим блоком.
— А там люди є?
— Так.
— Підіймай наш склад.
— Підіймаю. Начальника підняв.
— Усіх. Усіх. Весь склад, офіцерський корпус підіймай!»
37 років тому, 26 квітня 1986 року о 1:23:44 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, у результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря, становила 50 мільйонів кюрі.
Тоді, у квітні 1986 року радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України, білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.
Це — найпотужніша і найбільша катастрофа, яку коли-небудь спричиняв мирний атом.
У цей день вшануймо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу! Висловлюємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом. Їх подвиг назавжди увійшов до літопису мужності і патріотизму українського народу.