flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«Правосуддя в національних судах у справах про воєнні злочини»

29 жовтня 2024, 10:09
    24 та 25 жовтня 2024 року Програма USAID «Справедливість для всіх» у співпраці з українськими та міжнародними партнерами провела Другу щорічну конференцію «Правосуддя в національних судах у справах про воєнні злочини», яка цьогоріч проходила в Києві під гаслом «Обстоюючи невідворотність покарання».
    «Враховуючи, що понад 140 000 справ про воєнні злочини зареєстровані Офісом Генерального прокурора, і ще багато потенційних справ будуть задокументовані, ми всі розуміємо величезну відповідальність того, що чекає попереду, особливо тому, що більшість цих справ буде розглядатися правовою системою України. Це стане надзвичайним навантаженням для судів України, саме тоді як багато хто з вас сьогодні береться за цю трагічну, безпрецедентну та складну роботу, - звернулася до учасників конференції Директорка Офісу з питань демократії та врядування Місії USAID Ukraine - USAID Україна Енн Хоппер. - Потреба у досягненні справедливості триватиме ще довго після завершення цієї війни, після перемоги України. І хоч ефективне судове переслідування злочинців за скоєне не може повернути загиблих, важливо, щоб світ побачив, що вони будуть покарані. Сполучені Штати Америки та USAID разом з вами у просуванні цієї відповідальності та закладенні основи для післявоєнного відновлення, реабілітації та зцілення України».
    Дискусії під час конференції були зосереджені на прогресі, досягнутому у впровадженні експертних рекомендацій щодо зміцнення законодавчої бази, посиленні професійної спроможності суддів та адвокатів захисту, а також покращенні судового адміністрування щодо справ про воєнні злочини.
    Понад 170 учасників, серед яких були народні депутати, судді, прокурори, адвокати, науковці, представники громадянського суспільства і міжнародних донорів, а також експерти зі Сполучених Штатів, Боснії і Герцеговини, Фінляндії, Нідерландів і Німеччини, визначали й обговорили виклики, що постають перед системою правосуддя при розгляді справ про воєнні злочини, та рекомендували шляхи для їх вирішення з урахуванням кращих національних практик і набутого міжнародною спільнотою досвіду. Вони також напрацювали рекомендації та пропозиції щодо наступних кроків у сприянні справедливому, неупередженому та ефективному розгляду справ про воєнні злочини.