flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Збільшення судового збору.

01 вересня 2015, 15:01

1 вересня 2015 року набрав чинності Закон України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору».

Цим Законом внесено зміни до:

1)Закону України «Про судовий збір», а саме щодо розміру ставок судового збору, уточнення переліку процесуальних документів, за подання яких до суду не справляється судовий збір, також щодо порядку сплати та повернення сплаченого судового збору;

2)Кодексу адміністративного судочинства України, щодо уточнення розподілу судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань суб’єктів владних повноважень.

Зазначеним Законом були підвищені ставки судового збору. Відповідно до зазначеного Закону органи державної влади, зокрема податкові органи,  органи Антимонопольного комітету України зобов'язані будуть оплачувати судовий збір. Встановлено перелік суб’єктів на яких розповсюджуються пільги щодо сплати судового збору – позивачі – у справах про аліменти, інваліди І та ІІ груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів і ін.

За подання позовної заяви майнового характеру юридичною особою або фізичною особою - підприємцем передбачена нова ставка - у розмірі 1,5 % ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати (на сьогодні діє ставка у розмірі 1% ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати).

Для фізичних осіб передбачена ставка судового збору у розмірі 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Також законодавець передбачив нову ставку судового збору для подання заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України - у розмірі 130 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позову.

Зазначеним Законом суттєво збільшені ставки судового збору за подання заяви про забезпечення позову, про видачу виконавчого документа судом на підставі рішення іноземного суду, заяви про роз'яснення рішення суду - на рівні 0,5 розміру мінімальної заробітної плати.

Ці зміни в цілому дають можливість збільшити заробітну плату працівникам судів, значно укріпити матеріально-технічну базу судової системи України.