flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Набрав чинності Закон України «Про Вищу раду правосуддя»

05 січня 2017, 12:41

 Шановні колеги, Закон України

«Про вищу раду правосуддя» набрав чинність!

          03 січня 2017 року Президент України Петро Порошенко, під час зустрічі з Головою Вищої ради юстиції Ігорем Бенедисюком та заступником Глави Адміністрації Президента Олексієм Філатовим, підписав Закон України «Про Вищу раду правосуддя», який був ухвалений Верховною Радою 21 грудня 2016 року.

Глава держави зазначив, що 2016 рік став визначальним у рішучих діях з реформування судової системи – були затверджені та вступили в дію конституційні зміни в частині правосуддя, започатковано новий орган – Вищу раду правосуддя. «Орган, який прибирає політичну складову в судовій гілці влади, насамперед, з механізмів призначення, переведення, звільнення суддів, надання згоди на затримання або арешт судді», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що створення нового конституційного органу – Вищої ради правосуддя – є одним із важливих складових судової реформи.

04 січня 2017 року в газеті «Голос України» офіційно опубліковано Закон України «Про Вищу раду правосуддя» від 21.12.2016 року № 1798-VІІІ, який вже сьогодні, тобто 05 січня 2017 року, набрав законної сили.

Саме цей Закон визначає статус, повноваження, засади організації та порядок діяльності Вищої ради правосуддя.

Вища рада правосуддя складається з 21 члена, з яких 10 обирає з'їзд суддів, по 2 призначає Президент, Рада, з'їзд адвокатів, всеукраїнська конференція прокурорів і з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ.

Голова Верховного Суду входить до складу ВРП за посадою.

Рішення ради можуть бути оскаржені тільки у Верховному Суді.

Даним Законом розширено повноваження Вищої ради правосуддя.

Рада має повноваження звільняти суддів, вносити Президентові подання про їхнє призначення, ухвалювати рішення щодо порушення суддею або прокурором вимог щодо несумісності, притягувати їх до дисциплінарної відповідальності, позбавляти недоторканності суддів, підозрюваних у кримінальних злочинах, вирішувати питання переведення суддів, їхніх відряджень, а також затверджувати їхню кількість у судах та ін.

Також Вища рада правосуддя зможе призначати та звільняти голову Державної судової адміністрації і його заступників, керівників Служби судової охорони.

Маємо надію, що з такими широкими повноваженнями Вища рада правосуддя вчинить всі можливі заходи щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів.